Sonnentor - Seeds for Sprouts

Filter & sort

Price Manufacturer Product Features
Filter

Sprout Seeds: 9 items

Sonnentor Organic Alfalfa Sprouts

Sonnentor Organic Alfalfa Sprouts, 120 g

  • Contain lots of minerals
  • Nutty flavour
  • Ideal for salads & soups
€ 2,87 € 3,19 (€ 23,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Cress Sprouts

Sonnentor Organic Cress Sprouts, 120 g

  • Rich in vitamins
  • Ideal as an addition to salad
  • Tip: tastes great on buttered bread
€ 3,59 € 3,99 (€ 29,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Sprout Mix

Sonnentor Organic Sprout Mix, 120 g

  • With 3 different types of sprouts
  • Ideal for adding to salads
  • Germination: 4 - 6 days
€ 2,87 € 3,19 (€ 23,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Rocket Sprout Seeds

Sonnentor Organic Rocket Sprout Seeds, 120 g

  • Gorgeous herb
  • Spicy, peppery taste
  • Ideal for salads & soups
€ 3,59 € 3,99 (€ 29,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Fenugreek Sprouts

Sonnentor Organic Fenugreek Sprouts, 120 g

  • Contains a lot of iron and phosphorus
  • Gorgeous curry scent
  • Ideal for noodle & rice dishes
€ 2,87 € 3,19 (€ 23,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Mung Bean Sprout Seeds

Sonnentor Organic Mung Bean Sprout Seeds, 120 g

  • Germination time: 4-5 days
  • Ideal for Asian cuisine
  • For salads, soups & stir-fries
€ 2,87 € 3,19 (€ 23,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Radish Sprout Seeds

Sonnentor Organic Radish Sprout Seeds, 120 g

  • Sharp, spicy taste
  • Rich in calcium, iron & zinc
  • Germination time: 5-8 days
€ 3,59 € 3,99 (€ 29,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Sprouting Seeds Trio

Sonnentor Organic Sprouting Seeds Trio, 120 g

  • Lentil, radish & mustard seeds
  • Fresh & gently spicy
  • All natural
€ 2,87 € 3,19 (€ 23,92 / kg)

Delivery by October 12

Sonnentor Organic Sprouting Mustard Seeds

Sonnentor Organic Sprouting Mustard Seeds, 120 g

  • Spicy flavor
  • Short germination period
  • With many vitamins & iron
€ 2,87 € 3,19 (€ 23,92 / kg)

Delivery by October 12