All Subscription Products at a Glance

Shop by category

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Pharmaceutical form Allergens Product Features Products Made According to Ayurveda
Filter

Subscription Products: 1 - 30 of 516 items

Pure Encapsulations Magnesium (Magnesium Glycinate)

Pure Encapsulations Magnesium (Magnesium Glycinate), 180 capsules

  • Organically bound magnesium glycinate
  • For physically sensitive people
€ 61,38 € 68,49 (€ 284,17 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations Zinc 30

Pure Encapsulations Zinc 30, 60 capsules

  • 30 mg zinc per capsule
  • Purely plant-based
€ 26,94 € 31,99 (€ 1.796,00 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations All-in-One Basic Care

Pure Encapsulations All-​in-​One Basic Care, 60 Capsules

  • Practical combination
  • Vitamins, minerals & trace elements
  • Free from soy, lactose & gluten
€ 29,52 € 32,99 (€ 508,97 / kg)

Delivery by October 12

Dr. Töth Base Mineral Mixture

Dr. Töth Base Mineral Mixture, 500 g

  • With important minerals
  • Free from artificial flavouring and preservatives
  • Great taste
€ 37,62 € 41,80 (€ 75,24 / kg)

Delivery by October 12

NaturesPlus® Animal Parade 180 Chewable Multivitamins

NaturesPlus® Animal Parade 180 Chewable Multivitamins, Mulitfruit (180 chewable tablets)

  • Multivitamin animals for children
  • In different flavours
  • Source of Life® formula
€ 30,99 € 34,49 (€ 83,76 / kg)

Delivery by October 12

Raab Vitalfood Organic Rose Hip Powder

Raab Vitalfood Organic Rose Hip Powder, 500 g

  • With natural vitamin C
  • Certified organic cultivation in Chile
  • High-quality AP-4® variety, sun-ripened
€ 43,11 € 47,99 (€ 86,22 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations B-Complex

Pure Encapsulations B-​Complex, 120 capsules

  • Ideal for long-term use
  • With all 8 B vitamins
  • Perfect for everyday life
€ 41,58 € 46,49 (€ 1.663,20 / kg)

Delivery by October 12

Synergy e9 Energie

Synergy e9 Energie, 30 Sac (243 g)

  • With L-arginine
  • Pina Colada flavour
  • 30 sticks at 8.1g each
€ 63,63 € 70,99 (€ 261,85 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations All-in-one Plus

Pure Encapsulations All-​in-​one Plus, 180 Capsules

  • Multivitamin for increased need
  • Extensive spectrum of nutrients
  • Optimal absorption
€ 76,68 € 85,49 (€ 476,27 / kg)

Free delivery by October 12

Pure Encapsulations Ashwagandha

Pure Encapsulations Ashwagandha, 60 capsules

  • Also known as gooseberries or Indian ginseng
  • From Withania somnifera
  • Contains 2.5% withanolides
€ 35,46 € 39,49 (€ 754,47 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations B-Complex Plus

Pure Encapsulations B-​Complex Plus, 60 Capsules

  • Contains vitamin B in activated form
  • Easy dosage & intake
  • Vegan, gluten & lactose-free
€ 36,09 € 40,49 (€ 721,80 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations Vitamin B6

Pure Encapsulations Vitamin B6, 90 Capsules

  • Activated form
  • Purely plant-based
  • Without unnecessary additives
€ 27,90 € 31,49 (€ 1.328,57 / kg)

Delivery by October 12

ZeinPharma Curcumin-Triplex³ 500mg

ZeinPharma Curcumin-​Triplex³ 500mg, 150 capsules

  • 100% natural ingredients
  • Without artificial additives
  • Vegan
€ 51,47 € 57,49 (€ 525,20 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations Vitamins K & D

Pure Encapsulations Vitamins K & D, 60 capsules

  • With vitamins K1 & K2
  • Fat-soluble vitamins
  • Fructose-free
€ 30,85 € 36,49 (€ 1.713,89 / kg)

Delivery by October 12

Enzymedica Digest

Enzymedica Digest, 90 capsules

  • Double the potency of Digest Basic®
  • For all macronutrients & lactose
  • Vegan and free from allergens
€ 35,99 € 39,99 (€ 1.199,67 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations DGL Plus®

Pure Encapsulations DGL Plus®, 60 Capsules

  • Rich in mucilage
  • Contains Aloe Vera
  • Hypoallergenic production
€ 33,39 € 37,49 (€ 695,63 / kg)

Delivery by October 12

ZeinPharma Alpha Lipoic Acid 300 mg

ZeinPharma Alpha Lipoic Acid 300 mg, 90 capsules

  • Sulphur-containing fatty acid
  • Natural composition
  • 300 mg per capsule
€ 35,00 € 38,99 (€ 1.060,61 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations Pancreatin Enzyme Formula

Pure Encapsulations Pancreatin Enzyme Formula, 180 capsules

  • Contains natural digestive enzymes
  • Naturally pure substances
  • Optimal bioavailability
€ 109,17 € 121,99 (€ 1.001,56 / kg)

Free delivery by October 12

Pure Encapsulations CoQ10 60mg

Pure Encapsulations CoQ10 60mg, 120 capsules

  • From a natural source
  • Vegan, lactose-free and gluten-free
  • No anti-caking agents or colourings
€ 86,67 € 96,49 (€ 3.466,80 / kg)

Free delivery by October 12

Dr. Ehrenberger Organic & Natural Products Colloidal Silicon

Dr. Ehrenberger Organic & Natural Products Colloidal Silicon, 200 ml

  • 100% natural origin
  • Vegan
  • Free from allergens
€ 35,99 (€ 179,95 / l)

Delivery by October 12

Headstart Focus Plus Powder - Tropical

Headstart Focus Plus Powder -​ Tropical, 1.500 g

  • Contains vitamins
  • Caffeine-free
  • Refreshing flavour
€ 44,99 € 49,99 (€ 29,99 / kg)

Delivery by November 03

anatis Naturprodukte Organic Star Anise

anatis Naturprodukte Organic Star Anise, 180 capsules

  • Suitable for children
  • 100% organic
  • No fillers and excipients
€ 37,71 € 41,99 (€ 476,14 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations Anti-Stress

Pure Encapsulations Anti-​Stress, 60 Capsules

  • B vitamins & trace elements
  • Contains taurine & L-tyrosine
  • With resveratrol & taiga root
€ 34,20 € 38,49 (€ 777,27 / kg)

Delivery by October 12

NaturesPlus® Collagen Peptides

NaturesPlus® Collagen Peptides, 294 g

  • 6 different types of collagen
  • Sustainably obtained raw materials
  • With an enzyme mixture
€ 26,94 € 29,99 (€ 91,63 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations Quercetin

Pure Encapsulations Quercetin, 120 capsules

  • Naturally plant-based
  • Secondary plant substance of the flavonoid group
  • Purely plant-based & soya-free
€ 63,63 € 70,99 (€ 1.116,32 / kg)

Delivery by October 12

Pure Encapsulations L-Tyrosine

Pure Encapsulations L-​Tyrosine, 90 Capsules

  • Hypoallergenic production
  • Amino acid in its natural L-form
  • A semi-essential building block
€ 47,79 € 53,49 (€ 838,42 / kg)

Delivery by October 12

Synergy ProArgi 9+

Synergy ProArgi 9+, 30 Pakets (295 g)

  • L-Arginine & L-Citrulline
  • With 6 vitamins
  • Refreshing Citrus Berry flavour
€ 78,61 € 87,49 (€ 266,47 / kg)

Free delivery by October 12

Pure Encapsulations Buffered Vitamin C 1000

Pure Encapsulations Buffered Vitamin C 1000, 250 Capsules

  • To be taken on a daily basis
  • Safe for sensitive people
  • Neutral pH
€ 72,16 € 84,99 (€ 236,59 / kg)

Free delivery by October 12

Synergy Body Prime

Synergy Body Prime, 90 capsules

  • For the electrolyte balance
  • Effective formula
  • 90 capsules
€ 52,40 € 58,49 (€ 524,00 / kg)

Delivery by October 12

ZeinPharma Coenzyme Q10 Ubiquinol 50 mg

ZeinPharma Coenzyme Q10 Ubiquinol 50 mg, 60 capsules

  • More efficiently absorbed by the body than standard ubiquinone
  • Softgel capsules made with rapeseed oil
  • Vegetarian
€ 35,95 € 39,99 (€ 876,83 / kg)

Delivery by October 12