Discover our Top 50 Deals

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Pharmaceutical form Allergens Product Features
Filter

Top 50 Deals: 1 - 30 of 50 items

Alnatura Organic Spaghetti

Alnatura Organic Spaghetti, 500 g

  • 100% organic durum wheat semolina
  • For a variety of pasta recipes
  • Made in Italy
€ 1,35 € 1,59 (€ 2,70 / kg)

Delivery by October 12

nu3 L-Carnitine Capsules

nu3 L-​Carnitine Capsules, 120 capsules

  • Free from unnecessary additives
  • Vegan formulation
  • Ideal before workouts
€ 9,99 € 24,99 (€ 70,35 / kg)

Delivery by October 12

Alnatura Organic Coffee Cream

Alnatura Organic Coffee Cream, 165 g

  • 10% fat
  • Perfect for coffee and tea
  • Also suitable for cooking
€ 0,99 € 1,19 (€ 6,00 / kg)

Delivery by October 12

STRYVE Towell+ Pro

STRYVE Towell+ Pro, All Black

  • In many different colours
  • With a magnetic clip
  • Dimensions: 105 cm x 42.5 cm
€ 20,97 € 34,99

Delivery by October 12

Alnatura Organic Large Leaf Oat Flakes

Alnatura Organic Large Leaf Oat Flakes, 500 g

  • Organic
  • For yoghurt, milk & more
  • With whole grain oats
€ 1,35 € 1,59 (€ 2,70 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Protein Cream

nu3 Protein Cream, Hazelnut Cacao (200 g)

  • Highly reduced sugar content
  • With natural ingredients
  • Without palm oil
€ 4,79 € 5,99 (€ 23,95 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Diadyn® 2-Part Multivitamin

nu3 Diadyn® 2-​Part Multivitamin, 2 x 90 (180 capsules)

  • For day & night
  • From 13 vitamins & 9 minerals
  • Gelatine-free capsule shell
€ 26,39 € 32,99 (€ 492,35 / kg)

Delivery by October 12

Alnatura Organic Whole Grain Rice Cakes with Salt

Alnatura Organic Whole Grain Rice Cakes with Salt, 100 g

  • Puffed brown rice & sea salt
  • Crispy & tasty
  • Suitable for a snack or at breakfast
€ 1,08 € 1,29 (€ 10,80 / kg)

Delivery by October 12

Alpinamed Cranberry Film-Coated Tablets

Alpinamed Cranberry Film-​Coated Tablets, 120 tablets

  • Easy to swallow
  • Neutral flavour
  • Ideal for the office & trips
€ 27,99 € 31,49 (€ 316,63 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Vegan Protein Bar

nu3 Fit Vegan Protein Bar, Cinnamon Choc Crisp (50 g)

  • Protein from peas, sunflower & rice
  • Contains less than 2 g sugar
  • A delicious snack
€ 2,15 € 2,69 (€ 43,00 / kg)

Delivery by October 12

Alnatura Organic Whole Tomatoes

Alnatura Organic Whole Tomatoes, 400 g

  • Sun-ripened
  • Processed right after the harvest
  • Peeled & in its own juice
€ 1,26 € 1,49 (€ 3,15 / kg)

Delivery by October 12

Alpinamed Frankincense Cannabis MSM Gel

Alpinamed Frankincense Cannabis MSM Gel, 100 ml

  • Ideal after workouts or exercise
  • For all skin types
  • Non-greasy
€ 20,65 € 22,99 (€ 206,50 / l)

Delivery by October 12

Alnatura Organic Sourdough Extract

Alnatura Organic Sourdough Extract, 15 g

  • Made from wholemeal rye flour
  • Multi-stage maturing process
  • Suitable for 1kg flour
€ 0,63 € 0,79 (€ 42,00 / kg)

Delivery by October 12

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet, 90 g

  • With a sweet coating
  • Quick & easy to prepare
  • No palm oil
€ 0,75 € 0,89 (€ 8,33 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Flavour Powder

nu3 Flavour Powder, Vanille (150 g)

  • No added sugar & low in fat
  • No artificial sweeteners
  • Dissolves without clumps
€ 9,59 € 11,99 (€ 63,93 / kg)

Delivery by October 12

Alnatura Organic Chicken Bouillon Cubes

Alnatura Organic Chicken Bouillon Cubes, 66 g

  • With 9.7% chicken meat
  • Hearty taste
  • Free from gluten & added sugar
€ 1,35 € 1,59 (€ 20,45 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Vegan Protein 3K

nu3 Vegan Protein 3K, Cookies & Cream (1 kg)

  • Pea, rice, and sunflower protein
  • Free from soy protein and lactose
  • Creamy texture, no lumps
€ 21,99 € 27,49 (€ 21,99 / kg)

Delivery by October 12

nu3 L-Arginine Capsules

nu3 L-​Arginine Capsules, 160 capsules

  • High dosage: 2200 mg/serving
  • Developed for athletes
  • No unnecessary additives
€ 7,99 € 19,99 (€ 53,27 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Activating Apple Vinegar

nu3 Activating Apple Vinegar, 260 g

  • A lemony-fresh flavour experience
  • With calcium, magnesium & chromium
  • Without added sugar
€ 5,99 € 14,99 (€ 23,04 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Peanut Butter Crunchy

nu3 Peanut Butter Crunchy, 500 g

  • 100% peanuts, no additives
  • Over 29% plant-based protein
  • Versatile ways to use
€ 5,59 € 6,99 (€ 11,18 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Protein Muesli

nu3 Fit Protein Muesli, Cocao Crunch (350 g)

  • 33% protein & only 4% sugar
  • With guarana & matcha
  • Quick & easy breakfast option
€ 6,39 € 7,99 (€ 18,26 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Vegan Protein 3K Bar

nu3 Vegan Protein 3K Bar, 65 g

  • High-quality protein
  • Intensely chocolaty taste
  • No added sugar or sucralose
€ 1,75 € 2,19 (€ 26,92 / kg)

Delivery by October 12

Mummy Gummy Kids Set

Mummy Gummy Kids Set, 180 Gummies

  • 1x Kids Multivitamins, 60 Gummies
  • 1x Kids Growth & Bones, 60 Gummies
  • 1x Kids Sleep & Relax, 60 Gummies
€ 15,56 € 38,99 (€ 28,81 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Organic Turmeric

nu3 Organic Turmeric, 200 capsules

  • With piperine from black pepper
  • No artificial additives
  • Gluten-free & lactose-free
€ 15,99 € 19,99 (€ 142,77 / kg)

Delivery by October 12

Alpinamed White Mulberry

Alpinamed White Mulberry, 60 capsules

  • With chromium & myo-inositol
  • Supports metabolic processes
  • High-quality Ceylon cinnamon
€ 35,95 € 39,99 (€ 1.382,69 / kg)

Delivery by October 12

Luvy Shilajit

Luvy Shilajit, 100 Softgels

  • 0.5 g pure shilajit per softgel
  • Vegan & free from additives
  • Easy, hygienic intake
€ 31,92 € 39,99 (€ 215,68 / kg)

Delivery by October 12

Alpinamed Cranberry D-Mannose Drink Granules

Alpinamed Cranberry D-​Mannose Drink Granules, 20 pieces

  • With cranberry extract & D-mannose
  • Free from lactose & gluten
  • Typical tangy taste
€ 29,16 € 32,49 (€ 1,46 / pc)

Delivery by October 12

Alpinamed Black Garlic

Alpinamed Black Garlic, 120 capsules

  • With thiamine & riboflavin
  • Odourless
  • In capsule form
€ 35,95 € 39,99 (€ 553,08 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Konjac Spaghetti

nu3 Fit Konjac Spaghetti, 200 g

  • High in fibre
  • 2 minutes cooking time
  • Sugar-free & low-fat
€ 2,63 € 3,29 (€ 13,15 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Pancakes

nu3 Fit Pancakes, 240 g

  • Gluten-free & vegan
  • Low sugar alternative
  • With valuable dietary fibre
€ 5,59 € 6,99 (€ 23,29 / kg)

Delivery by October 12