Squeezy - Energy Gels for Endurance Sports

Flexible sachets & refill systems for convenient, easy use

Filter & sort

Price Allergens Product Features
Filter

Squeezy: 18 items

Squeezy 100% Pure Cherry

Squeezy 100% Pure Cherry, 500 ml

  • With plant-based polyphenols
  • Convenient format for on the go
  • Montmorency cherry concentrate
€ 25,99 (€ 51,98 / l)

Not available at the moment

Squeezy Energy Gel, Pack of 12 x 33 g

Squeezy Energy Gel, Pack of 12 x 33 g, Basic Formula (396 g)

  • With sodium & potassium
  • No artificial colours
  • Available in different flavours
€ 21,99 (€ 55,53 / kg)

Delivery by October 09

Squeezy Liquid Dispenser

Squeezy Liquid Dispenser

  • With practical measuring scale
  • Reusable
  • Special liquid closure
€ 9,99

Delivery by October 09

Squeezy Energy Gel, Refill Pack

Squeezy Energy Gel, Refill Pack, Basic Formula (500 ml)

  • Lactose-free
  • Convenient refill pack for dispensers
  • Easy to use
€ 17,99 (€ 35,98 / l)

Delivery by October 09

Energy Gel + Caffeine Booster, Box of 12 x 33 g

Squeezy Energy Gel + Caffeine Booster, Box of 12 x 33 g, Cola+Caffeine (396 g)

  • Contains caffeine
  • Fructose-free
  • Suitable for use during sport
€ 21,99 (€ 55,53 / kg)

Delivery by October 09

Squeezy Endurance Electrolytes – Lemon

Squeezy Endurance Electrolytes – Lemon, 20 effervescent tablets

  • Convenient format
  • No artificial sweeteners
  • Quick & easy to use
€ 7,99 (€ 99,88 / kg)

Delivery by October 09

Squeezy Salt Tablets

Squeezy Salt Tablets, 41 g

  • With sodium & potassium
  • Suitable for vegetarians
  • Neutral-tasting coating
€ 12,99 (€ 316,83 / kg)

Delivery by October 09

Squeezy Energy Drink

Squeezy Energy Drink, Orange (650 g)

  • With sodium & potassium
  • Vegan & gluten-free formula
  • Quick to prepare with water
€ 17,99 (€ 27,68 / kg)

Delivery by October 09

Squeezy Liquid Energy, Box of 12 x 60 ml

Squeezy Liquid Energy, Box of 12 x 60 ml, Watermelon (720 ml)

  • Can be consumed without water
  • Contains sodium & potassium
  • No artificial sweeteners
€ 27,99 (€ 38,88 / l)

Delivery by October 09

Squeezy Energy Balls

Squeezy Energy Balls, Date/Tigernut (50 g)

  • Vegan
  • With sodium & potassium
  • Suitable for use during sport
€ 2,59 (€ 51,80 / kg)

Delivery by October 09

Liquid Energy + Caffeine Booster, Box of 12 x 60 ml

Squeezy Liquid Energy + Caffeine Booster, Box of 12 x 60 ml, Lemon+Caffeine (720 ml)

  • Contains caffeine
  • With sodium & potassium
  • Can be consumed without additional water
€ 27,99 (€ 38,88 / l)

Delivery by October 09

High-fructose Energy Gel, Box of 12 x 67 g

Squeezy High-​fructose Energy Gel, Box of 12 x 67 g, Lemon (804 g)

  • High fructose content
  • Easy to use
  • Suitable for use during sport
€ 32,99 (€ 41,03 / kg)

Delivery by October 09

Squeezy Liquid Energy, Refill Pack

Squeezy Liquid Energy, Refill Pack, Raspberry (1.000 ml)

  • Gluten- & lactose-free
  • Convenient refill pack
  • With minerals
€ 24,99 (€ 24,99 / l)

Delivery by October 09

Squeezy High-Fructose Energy Gel, Refill Pack

Squeezy High-​Fructose Energy Gel, Refill Pack, Lemon (500 ml)

  • With sodium & potassium
  • High fructose content
  • Convenient refill pack
€ 19,99 (€ 39,98 / l)

Delivery by October 09

Energy Gel + Caffeine Booster, Refill Pack

Squeezy Energy Gel + Caffeine Booster, Refill Pack, Cola+Caffeine (500 ml)

  • For training & competition
  • Vegan formula with caffeine
  • In a convenient refill bottle
€ 17,99 (€ 35,98 / l)

Delivery by October 09

Squeezy Energy Bars – Cherry + Caffeine

Squeezy Energy Bars – Cherry + Caffeine, 12 bars of 50 g each (600 g)

  • Plant-based formula
  • With caffeine from guarana
  • Blend of oats & crispies
€ 25,99 (€ 43,32 / kg)

Delivery by October 09

Liquid Energy + Caffeine Booster, Refill Pack

Squeezy Liquid Energy + Caffeine Booster, Refill Pack, Lemon+Caffeine (1.000 ml)

  • Liquid formula
  • Convenient refill bottle
  • Blend of carbohydrates
€ 24,99 (€ 24,99 / l)

Delivery by October 09

Squeezy Energy Dispenser

Squeezy Energy Dispenser

  • With precise measuring scale
  • Includes 2 valve caps
  • Reusable
€ 9,99

Delivery by October 15

Squeezy offers carbohydrate-based products in both classic gel and smooth liquid formats. Each variant is designed for convenient use during sport, either straight from an individual serving size sachet or with a practical refill system. All products are made in Germany under strict quality standards.