nu3 - Breakfast Foods

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Allergens Product Features
Filter

Breakfast Foods: 9 items

nu3 Protein Cream

nu3 Protein Cream, Hazelnut Cacao (200 g)

  • Highly reduced sugar content
  • With natural ingredients
  • Without palm oil
€ 4,79 € 5,99 (€ 23,95 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Organic Almond Butter - Brown

nu3 Organic Almond Butter -​ Brown, 500 g

  • Adds a delicious flavour to many dishes
  • Unpeeled almonds
  • With natural sweetness
€ 15,29 € 16,99 (€ 30,58 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Peanut Butter Crunchy

nu3 Peanut Butter Crunchy, 500 g

  • 100% peanuts, no additives
  • Over 29% plant-based protein
  • Versatile ways to use
€ 5,59 € 6,99 (€ 11,18 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Protein Muesli

nu3 Fit Protein Muesli, Cocao Crunch (350 g)

  • 33% protein & only 4% sugar
  • With guarana & matcha
  • Quick & easy breakfast option
€ 6,39 € 7,99 (€ 18,26 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Pancakes

nu3 Fit Pancakes, 240 g

  • Gluten-free & vegan
  • Low sugar alternative
  • With valuable dietary fibre
€ 5,59 € 6,99 (€ 23,29 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Organic Almond Butter - Caramelized

nu3 Organic Almond Butter -​ Caramelized, 250 g

  • Made with just 5 ingredients
  • Crunchy & pleasantly sweet
  • Ideal as a snack between meals
€ 7,19 € 7,99 (€ 28,76 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Organic Yacon Syrup

nu3 Organic Yacon Syrup, 250 g

  • Made from yacon root from Peru
  • With 31% fewer calories
  • Low glycaemic index
€ 16,64 € 18,49 (€ 66,56 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Organic Peanut Butter

nu3 Organic Peanut Butter, Smooth (250 g)

  • Made from 100% roasted peanuts
  • Gently ground
  • Lactose-free & vegan
€ 3,59 € 3,99 (€ 14,36 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Peanut Butter, Smooth

nu3 Peanut Butter, Smooth, 500 g

  • 100% peanuts, no additives
  • Over 29% plant-based protein
  • Versatile ways to use
€ 6,29 € 6,99 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 12