Various Superfood Blends

Filter & sort

Price Manufacturer Diets & Dietary Restrictions Allergens Product Features
Filter

Superfood Mixes: 11 items

Purasana Organic Green Mix Powder

Purasana Organic Green Mix Powder, 200 g

  • With chlorella, spirulina & barley grass
  • Contains vitamins & trace elements
  • A natural source of plant substances
€ 15,29 € 16,99 (€ 76,45 / kg)

Delivery by October 12

SOJALL Organic Royal

SOJALL Organic Royal, 240 g

  • Germinated & fermented
  • With valuable spermidine & soy proteins
  • Natural vitamin B source
€ 28,71 € 31,99 (€ 119,63 / kg)

Delivery by October 12

Purasana Organic Green Smoothie Mix

Purasana Organic Green Smoothie Mix, 150 g

  • Green superfood drink
  • Quick & easy to prepare
€ 10,79 € 11,99 (€ 71,93 / kg)

Delivery by October 12

Purasana Organic Maca-Cocoa Mixture

Purasana Organic Maca-​Cocoa Mixture, 200 g

  • Natural source
  • Versatile
€ 14,39 € 15,99 (€ 71,95 / kg)

Delivery by October 12

SOJALL Fermento

SOJALL Fermento, 500 ml

  • Fermented drink concentrate
  • With natural vitamin C
  • Also great for athletes
€ 27,81 € 30,99 (€ 55,62 / l)

Delivery by October 12

Purasana Organic Beauty Smoothie Mix

Purasana Organic Beauty Smoothie Mix, 150 g

  • With vitamin C
  • Quick to make
  • Tasty & creamy
€ 10,79 € 11,99 (€ 71,93 / kg)

Delivery by October 12

Purasana Organic Energy Smoothie Mix

Purasana Organic Energy Smoothie Mix, 150 g

  • Fast & easy to prepare
  • With guarana, beetroot & maca
  • Contains caffeine
€ 10,79 € 11,99 (€ 71,93 / kg)

Delivery by October 12

Purasana Organic Vitality Mix 2.0

Purasana Organic Vitality Mix 2.0, 250 g

  • With Maca & Guarana
  • Selected Mixture
  • Provides Iron & Magnesium
€ 15,29 € 16,99 (€ 61,16 / kg)

Delivery by October 12

Purasana Organic Sport Smoothie Mix

Purasana Organic Sport Smoothie Mix, 150 g

  • Quick to prepare
  • With Guarana & Maca
  • Contains caffeine
€ 10,79 € 11,99 (€ 71,93 / kg)

Delivery by October 12

SOJALL Organic Darmil

SOJALL Organic Darmil, 240 g

  • Germinated and fermented
  • Natural vitamin B12
  • Riboflavin & biotin
€ 28,71 € 31,99 (€ 119,63 / kg)

Delivery by October 29

Organic Fruit Protein Mix with Aronia and Strawberry

Schalk Mühle Organic Fruit Protein Mix with Aronia and Strawberry, 210 g

  • Sugar-free
  • Seasons yoghurts & cereals
€ 10,71 € 11,99 (€ 51,00 / kg)

Delivery by October 26